Меню сайту
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930


Вікторія Вікторівна Місюра провела майстер-клас з писанкарства для учнів 5-9-х класів

    

  8    квітня  2014 року  вчитель  образотворчого  мистецтва ЗОШ  І-ІІІ ступеня  м. Берестечко  Вікторія   Вікторівна  Місюра  провела  майстер-клас з  писанкарства для  учнів 5-9-х класів.  

Головною  метою майстер-класу було не тільки ознайомлення учнів  з технікою писанкарства, а й колективне створення ряду писанок і крапанок, що символічно відтворювало б єдність творчого процесу талановитої молоді.

Писанка – одна зі стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру. Писанка – це символ весни, сонця, повернення природи до життя. Багато народів світу шанували яйце і мали власну атрибутику його возвеличення, у багатьох стародавніх народів збереглися перекази, в яких яйце виступає джерелом життя, світла, тепла, навіть зародком усього всесвіту.

Звідки ж пішла традиція оздоблювати яйце в Україні? Досліджуючи матеріали археологічних експедицій з вивченням трипільської культури (V-ІІ тис. до н.е.), вчені побачили на кераміці орнаментальні малюнки, які дуже нагадують орнамент на сучасних українських писанках. Так зображена н малюнку богиня Лада дуже нагадує образ Берегині. Їх поєднують благально піднесені догори руки та інші характерні елементи. На території України писанкарство набуло найбільшого поширення за часів Київської Русі, в Х-ХІІІ ст. В сучасній  Україні писанки виконують обрядову, ігрову, декоративну та інші функції. Обрядова функція писанки пов’язана зі святкуванням перших днів Пасхи. Зі свячених писанок починається великодній обід, їх дарують на знак поваги, любові, з побажанням добра. Писанки - своєрідний оберіг у хаті. Матеріалом для писанки є пташине яйце. За технікою виконання сучасній писанці передувала крашанка – яйце пофарбоване в один колір рослинними фарбами. Пізніше з’явилася крашанка, яка побутує й до цього часу. Із кінця ХІХ ст. поряд із писанками створюються дряпанки і мальованки. Дряпанка – це крашанка, на якій орнамент видряпано голкою або металевим стержнем. Мальованка – це яйце, розписане фарбами за допомогою пензля. Часто в оздобленні писанок використовують поєднання двох і більше прийомів розпису.

Майстриня ознайомили учнів з технікою виконання, обговорили тематику оформлення мальованок. І діти поринули в творчість. А потім з захопленням демонстрували створені власними руками вироби.  
Сайти 

вчителів
 школи

Сайт вчителя початкових класів Любарь В.М.