Меню сайту
Календар
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930


Головна » 2016 » Листопад » 29 » Семінар - практикум «Використання хмарних технологій як засіб стимулювання самоосвіти, самовдосконалення учнів та вчителів».
12:47
Семінар - практикум «Використання хмарних технологій як засіб стимулювання самоосвіти, самовдосконалення учнів та вчителів».

                              У ногу з часом

Давня мудрість говорить:

Хто стоїть на місці, той відстає.

А хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед, і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище. У цьому й полягає основна місія сучасного учителя.

Вже не достатньо бути на уроці та поза ним актором, режисером, діловодом, диригентом, дипломатом, психологом, новатором і компетентним фахівцем. Модель сучасного вчителя передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно навчатися, бути у постійному творчому пошуку. Ці якості не видаються додатком до диплома про педагогічну освіту, а формуються у щоденній учительській праці.

Саме тому темою засідання семінару – практикуму «Активні форми та умови використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі»  який відбувся у ЗОШ І-ІІІ ст. м. Берестечко 23.11.2016 року було «Використання хмарних технологій як засіб стимулювання самоосвіти, самовдосконалення учнів та вчителів». Відкрила семінар заступник директора з НВР Дунас Н. М., яка зауважила, що сьогодні уявити життя без комп'ютера, Інтернету та IT технологій практично неможливо. Сучасні діти не уявляють своє життя без Інтернету з його соціальним спілкуванням та інформаційними ресурсами. Ми спостерігаємо, як росте покоління візуалів, для яких головним джерелом інформації є зоровий ряд. Все це пояснює необхідність використання нових світових інформаційних розробок в освітній діяльності. Однією з інновацій в освітньому процесі, використовуваному в сучасному світі, є хмарні сервіси. Як показує досвід розвинених зарубіжних країн, впровадження в навчальний процес «хмарних обчислень» є відмінним рішенням проблем комп'ютеризації освіти.

Сучасний перехід України до інформаційного суспільства, коли до Інтернету може підключись практично будь-яка людина, обумовлює можливість переходу до так званих «Хмарних послуг». Останнім часом впровадження хмарних технологій стрімко зростає, завдяки цьому освіта стає ще доступніше, адже, вчитися можна скрізь: у приміщенні та на відкритій місцевості.

Практичну частину повела вчитель інформатики Успішна І. С. Вона ознайомила присутніх з тим, що хмара – це деякий центр, сервер або їх мережа, де зберігаються дані та програми, що з’єднуються з користувачами через Інтернет. Та продемонструвала практичне застосування «хмарних технологій» на прикладі створення та використання тестів та презентації до теми з української літератури «Письменники України». Також Ірина Сергіївна зауважила,що загальною перевагою для всіх користувачів хмарних технологій є те, що отримати доступ до «хмари» можна не лише з ПК чи ноутбука, але також з нетбука, смартфона, планшета, тому що головною вимогою для доступу є наявність Інтернету, а для роботи програмного забезпечення «хмари» використовуються потужності віддаленого серверу; споживачі використовують програми без їх установки. Слід зазначити, що доступ до хмари можуть мати одночасно тисячі людей, що мають права доступу.

Вчителі можуть використовувати хмарні технології для дистанційного навчання, на уроках та позакласній діяльності, а також в методичній роботі.

При цьому реалізуються певні задачі: отримання оперативної інформації, миттєва комунікація із колегами або учнями (відбувається оптимізація часу навчального процесу), поширення власного досвіду, підвищення кваліфікації,ознайомлення із передовим досвідом вчителів.

Переглядів: 934 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]Сайти 

вчителів
 школи

Сайт вчителя початкових класів Любарь В.М.